Brown Cafe Bistro - Ankara

 
2011 yılında Çukurambar’da açılan Brown Cafe Bistro Türk ve Dünya mutfağından çeşitli lezzetleri müşterilerinin beğenisine sunan şık, nezih bir mekan. Yanı başındaki Liva, Mado kadar kalabalık değil ancak hizmet kalitesi olarak son derece iyi. İki katlı mekanın üst katı toplantı veya farklı etkinlikler düzenlemeye uygun olarak hazırlanmış. 

Menü oldukça zengin. Birçok yerde bulamayacağınız Van kahvaltısı, dibek kahvesi gibi yöresel yiyecekler ve içecekler var menüde. Brown Cafe Bistro iş yerime ve evime yakın olduğu için tercih ettiğim mekanlar arasında. Bu gün yaz tatili öncesi arkadaşlarla kahvaltı ve sohbet için buradayız. Menüde 3 çeşit kahvaltı var. Hızlı kahvaltı, Van kahvaltısı, Brown kahvaltı. Bizim tercihimiz Brown kahvaltı ve tostlar.
 
 
İki kişilik Brown kahvaltı bakır tepsi içinde sunuluyor. Tepsi içindeki küçük bakır tabaklara kahvaltılıklar yerleştirilmiş. Sunum oldukça güzel ve şık. Brown kahvaltıda salata da var. Çayı isterseniz termosla masanıza getiriyorlar kendiniz servis edebiliyorsunuz.
 

Sepetin içinde 4 çeşit ekmek vardı ve ekmekler sıcaktı.


Brown kahvaltı tepsisinde; peynir çeşitleri, iki çeşit zeytin, patates salatası, kuru yemiş ve kuru meyveler, haşlanmış yumurta, ızgara sucuk, bal, kaymak, incir reçeli, çilek reçeli, tereyağı vardı. Son derece doyurucu bir kahvaltı.


Genelde kahvaltı menülerinde söğüş domates, salatalık gelir masaya. Brown kahvaltının salatası ise bol yeşillikli, rengarenk ve İştah açıcı.
 
 
Kahvaltıda sadece tost yemek isteyen arkadaşlarımın sipariş ettiği "Brown Tost" Bol malzemeli, kaşarı, etli enfes bir tost. Yanında da bol yeşillik, 4 çeşit sos ve patates kızartması ile servis edildi.


 
Kaşarlı Tost. 4 çeşit sos ile servis edildi. Sunum da lezzete yerinde.
 

Dibek kahvesi ile kahvaltı keyfimizi sonlandırıyoruz.

Fiyat:  2 kişilik Brown kahvaltı 30 TL. Çay sınırsız. Van kahvaltısı İki kişi 32 TL. Tek kişilik hızlı kahvaltı 16 TL. Pazar günleri brunch kişi başı 28 TL. Brown tost 12 TL, kaşarlı tost 10 TL.

Yorum: Kahvaltı doyurucu, servis hızlı, çalışanlar ilgili. Mekan temiz. Fiyatlar makul. Daha önce burada Van kahvaltısını da denemiştik. Oldukça doyurucu ve çeşit açısından zengindi.
 
(Brown Van kahvaltısı için linki tıklayınız  http://sevgiylegeziyorum.blogspot.com.tr/2014/01/brown-cafe-bistro-van-kahvalts-ankara.html )

Adres:
Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi 1436. Sokak 3/B Çukurambar / Ankara / Türkiye
Telefon: +90 312 285 52 53
Faks : +90 312 285 23 30

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder