Zamane Kahvesi - Ankara


  "Gönül sohbet ister, kahve bahane" sözüyle yola çıkan Zamane Kahvesi 2010 yılında Ankara Çukurambar'da ilk şubesini açmıştı. Ancak bir süre sonra kapandı. 2016 yılında aynı yerinde Pelit Pastaneleri bünyesinde yeniden hizmet vermeye başladı. 

   Son yılların trend kahve zinciri anlayışına farklı bir soluk getirmeyi hedefleyen Zamane Kahvesi mekansal tasarım özelliklerini, geleneksel kültürümüzün yaygın bir özelliği olan kahvehanelerden esinlenerek oluşturmuş. Beyaz, mavi, kırmızı renklerin hakim olduğu ve ahşap malzemelerle dekore edilen mekan oldukça sıcak ve samimi bir atmosfere sahip.

   Zamane Kahvesini sadece cafe olarak tanımlamak biraz haksızlık olur. Salatalardan hamur işlerine, kahvaltıdan ızgara yemeklere, gün tabağından tatlı çeşitlerine kadar birçok farklı lezzeti menüsünde bulabiliyorsunuz. Geleneksel lezzetleri, Türk damak zevkine uygun olarak hazırlayıp modern sunumlar eşliğinde masanıza getiriyorlar.

 
 
Mekanın spesiyallerinin başında kahvaltısı geliyor. Zamane Kahvesi güne başlarken lezzetli alternatifler sunuyor. Mekanda standart bir kahvaltı yok. Menüden sizin seçtiklerinizle  kahvaltı masası donatılıyor.

Kahvaltının olmazsa olmazı peynir, zeytin, bal, kaymak, reçel çeşitleri, yumurta ve bunların dışında pişi, menemen, yumurtalı ekmek, patatesli yumurta ile kahvaltı tam bir şölene dönüşüyor.
 
 
Yumurtalı ekmek

Ankara'da çok farklı yerlerde kahvaltı yaptım ama yumurtalı ekmeğe rastlamamıştım. Kahvaltıda yumurtalı ekmek bulmak beni çok mutlu etti. Bir an için çocukluğuma döndüm ve annemin bayat ekmekleri değerlendirmek için yaptığı yumurtalı ekmekler geldi aklıma.

 
Menemen
 
 
Patatesli yumurta
 
Sofraya yumurtalı ekmekten sonra bir de patatesli yumurta gelince kahvaltımız tam anne kahvaltısı gibi oldu.
 

Sahanda sucuk
 
 
Burgu peynir
Ceviz ve kuru domates ile servis edildi.
 

 
 Kavurma
 
 
Ezine peyniri
 
İki hafta zeytinyağı, kuru domates, biberiye ve kekik ile dinlendirilmiş Ezine peyniri gerçekten çok lezzetliydi.
 

Domates, salatalık
 
 
 
Topi peynir
 
 

 Zeytin çeşitleri
Bademli, Antakya kırması, Bodrum'dan kalamata zeytin  kekik ve zeytinyağı ile marine edilmişti.
 
 
Bal, Kaymak
 

Ekmek çeşitleri

Yorum: Zamane Kahvesi'nde kendimizi evimizde gibi hissettiğimiz lezzetli ve özenli bir pazar kahvaltısı yaptık.

Fiyat: Menüden sizin seçtiklerinizle  kahvaltı masası donatılıyor. Bu nedenle kahvaltının sabit bir fiyatı yok. Bizim seçtiklerimizle değerlendirecek olursak kişi başı 30-35 TL gibi bir rakam ödüyorsunuz.
 
Adres: Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cd. Ambrosia AVM D: 18/1 ( Pelit Pastanesi yanı) Çukurambar/ Ankara

Tel : 0312 286 80 00
 

4 yorum:

  1. Burada birlikte yaptığımız kahvaltıyı unutamıyorum.. Yine gidelim mi ?

    YanıtlaSil
  2. Yemekleri gerçekten nefis bir şehir. Geçenlerde Antep'e gittiğimde yazınızı bas ucu rehberim yaptım. Teşekkürler

    YanıtlaSil