S'LO Cafe Locanda - Ankara


Çukurambar'da  açılan ilk mekan sanırım Liva'dır. Kısa bir süre sonra da yanına S'LO açılmıştı. Farklı konsepti ve menüsü ile de kalbimizi kazanmıştı. Sonra bir gün sesiz sedasız kapandığını duyduk. Yaklaşık 2 yıl sonra S'LO yeniden açıldı. Yeni yerinde, yenliklerle...


S'LO Locanda'nın yeni mekanı  Yüzüncü Yıl semtinde,  Arı Koleji'nin tam arkasındaki Çansere Parkı'nın içinde.  Buraya bir kez gidince mekanın  müdavimi olacağınızı düşünüyorum. Yeşillikler içinde, sakin, huzurlu, ferah bir yer. Mekanın içinde iki bölüm oluşturulmuş. Bir tarafı restoran diğer tarafı okey, tavla oynayabileceğiniz kafe.


Tek kişilik S'LO kahvaltı, sınırsız çay ile sunuluyor. Peynir, zeytin kaliteli. Yalnız yumurtanın ekmek üzerinde değil sahanda olmasını tercih ederdim. Bu şekilde sunulduğunda ılık olarak önünüze geliyor.


S'LO serpme kahvaltıda diğerinden farklı olarak  yumurtayı sahanda sade, sucuklu , kavurmalı ya da menemen olarak tercih edebiliyorsunuz.


Bir önceki fotoğraftaki kahvaltı ile bu aynı kahvaltı. Sadece farklı günlerde çekildi.

Sonradan geldiği için fotoğrafta görünmeyen kızartma ve sigara böreği  de var kahvaltıda.Finalde tabi ki Türk kahvesi

Yorum:  Bulunduğu konum itibari ile yeşillikler içinde güzel, ferah bir yer. Çalışanlar ilgili, servis hızlı. Ana yemeklerden bazılarını beğenmedim ancak kahvaltıdan memnun ayrıldık. 

Fiyat: Tek kişilik kahvaltı tabağı 24.50 TL, İki kişilik serpme kahvaltı 55 TL. Genel olarak kahvaltı için bu fiyatların biraz yüksek olduğunu düşünüyorum.  Ana yemekler 20- 30 TL arası.

Adres: 100.Yıl Sitesi Öğretmenler Caddesi (Arı koleji arkası) Çankaya/ Ankara Tel:0312 2863322

4 yorum:

 1. sahanda yumurta en sevdiğimdir
  keyifliymiş herşey

  YanıtlaSil
 2. Kaliteyi biraz bozdu sanırım:) genede keyifli yer

  YanıtlaSil
 3. Yemeklerin sunumu menüdekinden biraz farklı gelebiliyor haklısınız .

  YanıtlaSil
 4. yemek listeniz çok güzel düğün fotoğraflarında da yemeklerinizi görmek isteriz

  YanıtlaSil