Brown Cafe Bistro Van Kahvaltısı - Ankara

 
2011 yılında Çukurambar’da açılan Brown Cafe Bistro Türk ve dünya mutfağından çeşitli lezzetleri müşterilerinin beğenisine sunan şık, nezih bir mekan.  Hizmet kalitesi son derece iyi. İki katlı mekanın üst katı toplantı veya farklı etkinlikler düzenlemeye uygun olarak hazırlanmış. 

Menü oldukça zengin. Birçok yerde bulamayacağınız Van kahvaltısı, dibek kahvesi gibi yöresel yiyecekler ve içecekler var menüde. Brown Cafe Bistro iş yerime ve evime yakın olduğu için tercih ettiğim mekanlar arasında. Bu gün yeni yıl kahvaltısı için arkadaşlarla Brown Cafe'de toplandık. Menüde 3 çeşit kahvaltı var. Hızlı kahvaltı, Van kahvaltısı, Brown kahvaltı. Bizim bu günkü tercihimiz Van Kahvaltısı.

 Van kahvaltısında neler var?
 

Cacık, pekmezli yoğurt, kavut, Van otlu peynir ve beyaz peynir.
 
Van kahvaltısının olmazsa olmazları arasında murtağa , kavut, cacık, otlu peynir, kavurmalı yumurta, bal-kaymak vardır.
 
 Menüde murtağa diye yazılmış ancak önümüze gelen kavuttu. Kavut, unun rengi kahverengi olana kadar kavrulup şerbet, bal ya da pekmezle tatlandırılmış hali. Un helvasına çok benziyor. Sıcak servis ediliyor. Cacık ise ekmeğe sürülebilecek koyulukta idi.
 
 
Tereyağı, ayva reçeli, petek bal-kaymak, incir reçeli.

Reçeller değişebiliyor. Vişne, incir, ayva, çilek şeklinde.
 

Yumurta piyazı, közlenmiş soslu biber, zeytin, İncir, kayısı, baden, ceviz.

 
Yine Van kahvaltısının olmazsa olmazlarından biri kavurmalı yumurta bakır tavada sunuldu. Brown Cafe'de isterseniz kavurmalı yumurta yerine menemen de tercih edebiliyorsunuz.

 
Su böreği taze ve sıcaktı.
 
 
Salatalık- domates. Kışın domates salatalık tüketmediğim için yemedim.
 
Fiyat:  2 kişilik Van kahvaltı 36 TL. Çay sınırsız.

Yorum: Kahvaltı doyurucu, servis hızlı, çalışanlar ilgili. Mekan temiz. Fiyatlar makul. Daha önce buranın Brown kahvaltısını da denemiştik, çeşit açısından zengindi.
 
Adres:
Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi 1436. Sokak 3/B Çukurambar / Ankara / Türkiye
Telefon: +90 312 285 52 53
Faks : +90 312 285 23 30

3 yorum:

 1. iyi günler,
  bloğunuzu zevkle takip ediyorum ama buraya nasıl olumlu görüş belirttiniz anlayabilmiş değilim. Haftasonu ordaydık. Van kahvaltısı istedik ve hiç memnun kalmadık. İlk ve son gidişimiz oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Brown cafe'de 3 kez Van kahvaltısı yaptım öyle yazdım .Hafta sonları çok yoğun oluyor haklısınız. Kahvaltı içeriğini tek tek fotoğraflıyorum ki insanlar gittiklerinde farklı bir şeyle karşılaşmasınlar ya da unutulan bir şeyler varsa tamamlatma şansları olsun diye. Daha önce de belirtmiştim bir mekan benim kriterlerime göre %70 kaliteyi yakalamışsa yazıyorum. %30 yanılma payım var :)) selamlar...

   Sil
 2. Nezaket dolu cevabınız için çok teşekkür ederim. Ama biz ne lezzet nede ortamda bir sıcaklık bulamadık. Saygılarımla. .

  YanıtlaSil