Konyalı Kazancım Etli Ekmek Gölbaşı- Ankara

 
Ankara'nın bir çok yerinde Samsun pidesi, Kayseri pidesi, Konya pidesi unvanı ile açılmış lokantaya rastlamak mümkün. Hepsini kendi yöresinde denemiş biri olarak illaki Konya pidesi diyorum. Varla yok arası incecik hamur üzerinde malzemeyi diziyorlar, ortaya mükemmel bir lezzet bombası çıkıyor.

Gelelim Konyalı Kazancım Hizmet Etli Ekmek Salonu'na. Gölbaşı'ndan Haymana yoluna sapar sapmaz karşınıza çıkıyor. Ankara'da bir çok Konyalı etli ekmek salonu var ama burası bence lezzet olarak en iyisi. Mekan olarak biraz salaş . Çok bir özelliği yok. İçeride ve dışarıda oturma alanları mevcut. 180 cm uzunluğundaki pide ahşap bir sehpa üzerinde kesilmemiş olarak masaya geliyor. Masada bıçak yok. Pidenin lezzetti elle yiyerek çıkar demek istiyorlar sanırım. Bizde öyle yaptık afiyetle yedik.


Menüde 4 çeşit pide var. Mevlana, etli ekmek, bıçak arası, peynirli pide. Tatlı olarak Antep fıstıklı burma var. Bizim tercihimiz etli ekmek ve mevlana oldu . Etli ekmek kıymalı pidenin karşılığı. Mevlana ise kuşbaşılı pidenin üzeri kaşarlısı. Bıçak arası ise minik kuşbaşılı pide. Hamur incecik, iç malzemesi çok lezzetli. Hamur çok ince olduğu için çok çabuk soğuyor. Birden fazla yemek isterseniz ara vererek sipariş verin sıcak sıcak yiyin.


Salata ve turşu ikram olarak geliyor.
Fiyat : Mevlana 11 TL, etli ekmek 9 TL, bıçak arası 11TL, peynirli pide 9 TL. Tatlı 6 TL. İçecekler 1- 3 TL arası. Fiyatlar çok uygun. ( 2013)
Yorum: Lezzet olarak mükemmel, mekan olarak salaş. Servis çok hızlı. Beş dakikada pideler masamızdaydı. Temizliğe biraz daha özen gösterebilirler. Dikmen semtinde ikici bir şubeleri var.
Adres: Haymana caddesi, no:18 Gölbaşı / Ankara
 Tel: 0312 484 60 99

1 yorum:

  1. Gelen faturayı muhakkak kontrol edin. 3-4 kez başımıza geldi.

    YanıtlaSil