Madame Tiffi - Ankara


Çukurambar'da  her geçen gün yeni bir mekan açılıyor. En son açılan restoranlardan biri de "Madame Tiffi". Mutfak aşığı iki kız kardeş Figen ve Tijen  el ele vermişler, çok güzel bir mekan yaratmışlar.

Burayı farklı kılan; iki hanım işletmecinin samimi tavırları, mekanın özenle dekore edilmiş olması, menüsü, yiyeceklerin sunumu ve tabi ki yemeklerde lezzetin yakalanmış olması.
Ekmekler kendi üretimleri. Masaya gelen dumanı üstünde ekmekler çok cezbedici ve lezzetli.

Sadece bu ekmekler ve ikram sızma zeytinyağı ile karnınızı doyurmanız mümkün. O nedenle aman dikkat! midenizde yemek için yer ayırın!


Ara sıcak " Börek Sepeti"
Yufka çanağının tabanında kızartılmış elma dilim patates, üzerinde sigara böreği, muska böreği, paçanga böreği, Çin böreği, patates kroket, kızarmış soğan halkası vardı. İki çeşit sosla servis edilen börek sepeti tek başına ana yemek olarak sipariş edilebilir. İç malzemeleri bol kullanılmıştı ve oldukça doyurucuydu.


Börek sepetinde en çok beğendiğim Çin böreği oldu.


Et Çökertme
Marine edilmiş dana eti, renkli biber, kibrit patates ve yoğurttan oluşuyor.
Eti oldukça lezzetli, patatesler birbirine yapışmadan incecik kesilmiş ve kızartılmış. Tabanında da süzme yoğurt kullanılmış.


Tiffi Special
En altta ıspanak sote, onun üzerinde fasulye püresi en üstte de kuzu pirzola. Etin eşlikçisi sotelenmiş sebzelerdi. Pirzolanın pişme kıvamı, lezzeti oldukça iyi. Bu yemeği farklı kılan ise kuru fasulyeden hazırlanmış püre ile servis edilmiş olması.


Patlıcanlı Tavuk
Menüdeki özel lezzetlerden biri de patlıcanlı tavuk. Patlıcan beğendi üzerinde ızgara tavuk, yanında sote sebzelerle servis edildi. Beğendi çok lezzetliydi ve tavuğa çok yakışmıştı.

Garlic Mushroom Burger

Madame Tiffi'de  hamburgerler ana yemekler kadar başarılı. Hamburger ekmekleri kendi üretimleri. Garlic Mushroom Burger ; dana etinden yapılmış ızgara köfte, sarmısaklı mantar sote, turşu, domates, karemelize soğan, ızgara hellim ve yeşillikten oluşuyor. Yanında da salata ve elma dilim patates.

Tiffi Burger
Tiffi burger;dana etinden yapılmış ızgara köfte, ızgara sucuk, ızgara hellim peyniri, karemelize soğan, turşu, domates ve yeşillikten oluşuyor. Yanında da salata ve elma dilim patates.

Dana Bacon Cheese Burger

Dana etinden yapılmış ızgara köfte, Cheddar peyniri, tütsülenmiş dana bacon, yeşillikten oluşan burger yine yanında salata ve elma dilim patates ile servis ediliyor.

Hamburgerlerin hepsi için tek eleştirim köftenin dokusuyla ilgili. Köftenin biraz daha ağızda dağılan yumuşak yapıda olmasını tercih ederdim.  


Tiffi Special
Bu kadar ağır yemeğin üzerine ancak bu hafif tatlı yenebilir. Figen ve Tijen Hanım'lar tatlının içeriği hakkında ser verdiler, sır vermediler. Portakallı, üstü çıtır, içi yumuşacık bu tatlıyı çok beğendim. Biraz Tiriliçe'yi andırdığını söyleyebilirim.


Yorum:  Madame Tiffi'de yemekler lezzetli, porsiyonlar doyurucu, sunumlar şık. Et yemeklerinin pilav ya da makarna ile değil, bol sebze sote ile servis etmelerini çok beğendim. Ekmeklerini kendilerinin üretiyor olmaları da bir ayrıcalık.
Fiyat: Aperatifler 8-13TL, hamburgerler 14-18TL, ana yemekler 16-27 TL, tatlılar  8-12 TL aralığında. Fiyatlar emsallerine yakın.
               
Adres: 
Kızılırmak Mahallesi 1450. Sokak No:1/C Ankara Ticaret Merkezi - Çankaya - ANKARA

Telefon: 0312 284 56 55

2 yorum:

  1. Her paylaşımınız gibi bunu da bir solukta okudum.gitmiş ve yemiş kadar oldum.teşekkürler.en kısa sürede gidilecek ve bu leziz yemekler tadılacak..

    YanıtlaSil
  2. Harika bir buluşmaydı.. Bu etkinlik ile ilgili benim yazımı da okumak isterseniz :
    http://www.ankaraetkinlik.com/madame-tiffi-lezzet-gurmesi/

    YanıtlaSil