Timboo Cafe Panora - Ankara

 


Daha önce Armada Timboo' yu tanıtmıştım. Bu defa Ankara'da ilk açılan şube olma özelliğini taşıyan  Panora Timboo'yu tanıtmak istiyorum. Burası, Armada Timboo kadar büyük olmasa da  bence farklı dekorasyonu, menüsü, sunduğu lezzetler ile tanıtımı fazlasıyla hak eden bir yer.
Mekana geldiğinizde ilk dikkati çeken iç tasarımı. Mekanın işletmecilerinden birinin tasarımcı olması farklılığı ortaya koymuş. Ev kadar rahat , bir o kadar da kendine özgü stili olan bir yer. Oldukça renkli ve sıcak.  Masaların üzerine konulmuş  ceviz sepeti, meyve tabağı gibi küçük detaylarla kendinizi mutfağınızda gibi hissediyorsunuz. Mutfağı açık  olarak düzenlemiş. O muhteşem lezzetlerin nasıl hazırlandığına şahitlik edebiliyorsunuz.
Mönüyü istediğinizde mekanın bir farkı daha ortaya çıkıyor. İki mönü geliyor önünüze. Biri yetişkinler için diğeri çocuklar için. Burada çocuklu ailelere ilgi büyük. Çocukların yemek siparişi alındıktan sonra  çizgi filim izlemek isteyip istemedikleri soruluyor, tablet bilgisayarlarla yemek bekleme süreci keyifli hale getiriliyor.
Gelelim mönüye. Her şey o kadar lezzetli görünüyor ki ne yiyeceğimize karar vermekte oldukça zorlandık. Nihayet kararımızı veriyoruz;  Mini Tims, Tavuklu Sandviç, Dana Etli Fajita Wrap.

  

 Tavuklu Sandviç

 Capata ekmeğinde sotelenmiş tavuk, yeşil biber, kırmızı biber, mısır, mantar, sotelenmiş soğan, eritilmiş peynir.

İç malzemesi dolgun, kendi üretimleri ekmek çok lezzetli.

 Mini Tims
4 adet mini burger köftesi, kaşar peyniri, sotelenmiş karamelize soğan, mantar, turşu ve domates.
Adı mini  olsa da 2 kişiyi doyuracak nitelikte. Dana etinden yapılmış kendi üretimleri hamburger köftesi ve ekmeği oldukça başarılı.Dana Etli Fajita Wrap
Tortilla ekmeğine sarılmış ızgara dana bonfile dilimleri, Meksika fasulyesi, kırmızı biber, yeşil biber, soğan, mozarella peyniri. Bol malzemeli nefis...


 Limonata

Buz gibi taze meyvelerden yapılmış limonata. Menüde ilginç isimlerden oluşan bir çok soğuk içecek var. Enerji, herkül, anti-stres, anti- nikotin gibi. Hepsi de taze meyvelerin karışımı içecekler. İçeceklerin sunumu da  iştah kabartan cinsten.

Yorum:  Yediğimiz her şey çok lezzetliydi. Lezzetin sırrı titiz bir çalışma, iyi işletmecilik anlayışından geçiyor bence. Ekmeğinden soslarına kadar bir çok şeyin kendi üretimleri olması burayı farklı kılan özeliklerden. Mönü oluşturulurken İtalyan ve Amerikan yemekleri Türk damak tadına uyarlanmış. Özellikler garsonlar çok ilgili, kibar ve güler yüzlü.

Fiyat: Tavuklu Sandviç 18.50TL,  Mini Tims 23 TL, Dana Etli Fajita Wrap 18.50 TL. 
Adres: Turan Güneş Bulvarı Panora AVM giriş katı Oran/ ANKARA

Telefon numarası : 03124906222   
  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder