Tepe Prime Butcha Steakhouse - AnkaraArkadaşlarımızla beraber akşam yemeği için "Tepe Prime Butcha'dayız". Kırmızı siyah renklerin hakim olduğu mekanın çekici bir atmosferi var. Kasap reyonu çeşit ve görsellik olarak mükemmele yakın. Kendi mamulleri olan sucuk harika. Az acılı fıstıklı ve peynirli.  Özellikle et yemeklerinin pişimi ve kıvamı güzeldi. Etin nasıl pişirilmesini istediğiniz önceden soruluyor ve ona göre hazırlanıyor. Yemek öncesinde gelen salata tabağı ve aperatifler lezzetli ( sızma zeytin yağı içinde yeşil zeytin ve minik ekmekler).


İlk olarak tulum peynirli yeşil salata servis edildi. Soslar eklenmiş olarak geldi.Başlangıç olarak kendi üretimleri olan sucuk ve köfte geldi. ikisi de çok lezzetliydi. Köfte yumuşacık , sucuk ise fıstıklı ve az acılı idi.


Masadaki herkesin tercihi çok pişmiş bonfile oldu. Her ne kadar etin az pişmişi makbul olsa da ben biraz daha pişirilmesini tercih ederdim. Çok pişmiş olmasına rağmen içi pembe. Bu görüntünün sizi mutlu etmeyeceğini düşünüyorsanız başka bir yemek tercih edin. Etin yanına ekstra acı hardal getiriyorlar. Acı sevmeyenler kesinlikle denemeyin.5 dakikada kendinize gelemiyorsunuz. Etin yanında birazda haşlamış sebze olsa süper olurdu.


Son olarak masaya gelen profiterol lezzet olarak şahane ancak miktar olarak azdı.

Fiyat:

Hesabı ben ödemediğim için detaylı fiyat bilgisi veremeyeceğim ancak etlerin 35-40 aralığında ,salatalarında 15-20 aralığında olduğunu söyleyebilirim.

Yorum:
Genel olarak yemekleri  lezzetli ve şık bir mekan. Dışarıda oturmak isteyenler içinde oldukça geniş bir alan düzenlenmiş. Servis hızlı. Çalışanlar güler yüzlü. Diğer restoranlarda çok sık karşılaşmadığımız kuver ücreti alınmakta. Kişi başı 3 TL(kuver bir nevi lüks restoranlarda alınan ayak bastı parası ya da masa kullanım ücreti de denebilir.)

Yer: 
Eskişehir yolu tepe prime
Çankaya /Ankara
0312 285 11 12

2 yorum:

  1. Ben onların 4 porsiyonundan bir tabak yaparım ancak,belki tok karnına sadece lezzeti için giderim gibi görünüyor,paylaşım için teşekkürler:))

    YanıtlaSil